אנו ממליצים להעריך את טבעת היהלום שלך על ידי מעריך מוסמך. באמצעות הערכה רשמית, תהיה זכאי לקבל את החזר כספי מלא עבור התכשיטים שלך באמצעות חברת ביטוח

מה זו הערכה?

הערכה היא קביעת מחיר היהלום או טבעת יהלום על בסיס איכות היהלום. שמאים מקצועיים או תכשיטנים אמורים לספק הערכות אלה.הבעיה המרכזית היא שרוב ההערכות מנופחות, בדרך כלל ב 100% מעל הערך הקמעונאי.

במילים אחרות, ההערכה אינה מייצגת את הערך האמיתי של טבעת היהלום.

כשאתה מקבל את הערכה ראשונית גבוהה גם חברת הביטוח וגם הצורף נהנים מכך. חברות הביטוח יכולות לגבות פרמיות גבוהות יותר והצורף יכול להתפאר בעסקה מצוינת.

מאחר וההערכה לא משקפת את הערך האמיתי של טבעת היהלום שלך, אתה צריך להיות מציאותי בציפיות כאשר אתה רוצה למכור או לשדרג את אבן שלך. אתה עלול להיות מופתע כמה מעט אתה מקבל לעומת הערכה שלך. ההערכה שלך היא לא אינדיקציה טובה של מה שתקבל עבור מחיר המכירה ,ההערכה  הינה יותר למטרות ביטוח.

ההבדל בין תעודת הערכה לבין תעודה גימולוגית

תעודת הערכה שונה מאשר תעודת גימולוגית שמגיעה עם הטבעת שלך.תעודה גימולוגית , כמו GIA מספקת פרטים כמו משקל קרט, גזור, צבע ובהירות. תעודה גמולוגית לא נותנת הערכת שווי.

שלא כמו אנשי המקצוע במערכות דירוג המעבדה, לשמאי אין גישה לכל הציוד שהמעבדות משתמשות בו. בנוסף לכך, מאחר ויש חברות וארגוני שמאים שונים  זה בלתי אפשרי שהם יהיו אחידים בדירוג שלהם כמעבדה. במעבדה, אנשי מקצוע עובדים עבור חברה אחת תחת הנחיות ופרמטרים שנקבעו.

היכן לקבל הערכה

כמעט כל תכשיטנים מציעים הערכות. כמו כן גם שמאים עצמאיים, יחד עם חברות יהלומים המספקות הערכה חינם עם רכישת התכשיטים שלך. אם אתה הולך לשמאי עצמאי, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון

מעריך בלתי תלוי: וודא שאין קשר בין המעריך לספק היהלום

מעריך בעל אישורים רשמיים – כמו חבר בורסת יהלומים

להיות מודע לכך שגם תכשיטן מוכר, שמאי או גמולוג יכול לתת הערכה לא נכונה על מנת שתקנה את היהלום שלהם ולא את היהלום של הספק שלך התמריץ שלהם הוא שהרווח על הטבעת גבוה משמעותית משער ההערכה.

כאשר אתה בא להעריך תודיע מראש כי רכשת כבר את היהלום ולכן אין להם שום תמריץ "לקלקל" לך את הקנייה על מנת שתקנה אצלהם.

מוכרי יהלומים המספקים הערכות חינם

אם אתה רוכש טבעת באמצעות ספק יהלומים מכובד כמו חבר בורסת היהלומים, סביר להניח שהיהלום מגיע עם תעודה גימולוגית  והערכה רשמית. זה חוסך לך זמן, טרחה וכסף.

מסמך הערכה זה יכול להינתן ישירות חברת הביטוח שלך.

למה אתה צריך לקבל הערכה

קבלת הערכת ערך עבור הטבעת שלך שימושית משתי סיבות:

• שקט נפשי לדעת אם הערך של הטבעת שלך קרוב למה ששילמת

• הבטחת מחיר הטבעת עבור ערך החלפה מלא

ההערכות הן עבור חברת הביטוח לאחר הערכה רשמית אתה זכאי לפיצוי מלא במידה והטבעת נגנבת או נפגמת. אתה יכול לרכוש ביטוח טבעת ספציפי או להוסיף רכיב לפוליסת בטוח דירה.