קניתי יהלום במשקל של 1 קרט הוא נראה קטן ביחס ליהלום אחר שראיתי אצל חברתי אף הוא במשקל 1 קרט – מדוע?

כדי להשיג יהלום גדול ויפהפה, חשוב להבין את הגודל הניראותי = גודלו החזותי של יהלום  במבט מלמעלה.

למרות ששני יהלומים יכולים להיות בעלי משקל קראט זהה, הם יכולים להיות בגדלים שונים. הסיבה לכך היא ששטח הפנים של היהלום הוא המפתח  עד כמה הוא נראה גדול.

גודלו החזותי של יהלום מוערך על ידי מדידת שטח הפנים שלו והשוואתו לשטח הפנים הסטנדרטי בגדלי קראט משתנים באותו צורת יהלום.

אם אתה משווה שתי אבנים, חפש את האורך והרוחב הגדולים יותר, כמו גם את אחוז העומק הקטן יותר - אבן זו תיראה הגדולה ביותר. היהלום עם אחוז עומק גדול יותר ייראה קטן יותר מכיוון שיותר ממשקל הקראט של היהלום ימצא בחלק התחתון של האבן ולא בחלקה העליון

עם זאת, אינך רוצה לבחור יהלום שאחוזי העומק שלו רדודים מדי. זה ישפיע על החזרת האור ויהפוך את האבן שלך לנוצצת פחות

 

יהלומים בגזרת אשר ידועים  בשטח הפנים הקטן ביותר בכל צורת יהלום אחרת והם נחתכים כך שרוב משקלם נמצא בביתן(למטה). ניתן לראות לעיל שלמרות ששני החיתוכים השונים הללו הם בעלי משקל קראט זהה, היהלומים בגזרה עגולה נראים גדולים יותר מאשר היהלומים בגזרת אשר מכיוון שיש להם שטח פנים גדול יותר.

לאילו יהלומים הגודל החזותי הטוב ביותר?

יהלומים בגזרת אליפסה(אובל), יהלומים בגזרת מרקיזה(מאורך עם חודים) ויהלומים בגזרת אגס(טיפה) הם בדרך כלל בגודל הוויזואלי הגדול ביותר שכן לצורות אלה שטחי הפנים הגדולים ביותר.

באופן כללי, בחר תמיד את ציון החיתוך הטוב ביותר האפשרי עבור היהלום שלך (חיתוך אידיאלי ליהלומים עגולים וחיתוך טוב מאוד ליהלומים אחרים). יהלום חתוך היטב יהיה בעל פרופורציות אופטימליות ואילו יהלומים חתוכים בצורה גרועה יראו קטנים יותר מאשר יהלומים אחרים בעלי משקל קראט זהה.