האם יהלום בצבע M צהוב מדי לטבעת אירוסין?

לפני זמן מה שאל לקוח האם יהלום בצבע M הוא צהוב מדי  לטבעת אירוסין. לאמיתו של דבר, הוא התלבט בין כמה יהלומים . במקרה זה טווח הצבעים היה בין צבע H לצבע M. ומשקל הקראט היה בין 0.50 ל -0.8 קראט.

במקרה מסוים זה, המכנה המשותף היחיד היה טווח המחירים אותו בחר. כתוצאה מכך, הראנו לו2 יהלומים  כדי להקל עליו לראות את ההבדל בין יהלומי צבע J-M.

  2 היהלומים חתוכים באופן אידיאלי הנותן מידה גבוהה יותר של דיוק אופטי.

כיצד איכות החיתוך משפיעה על תפיסת צבע היהלום:

 ההבדל בגוון וברוויה הוא קל מאוד בין יהלומי צבע ה- J-M . אחת הסיבות לכך היא מידת הדיוק האופטית הגבוהה יותר של החיתוך האידאלי. זו העקביות של צורת הפנים, הגודל והיישור.

גורם זה בשילוב עם הפרופורציות מייצרים רמה גבוהה יותר של ביצועי אור. כתוצאה מכך, יהלום בצבע M נראה כהה מעט יותר מאשר היהלום בצבע J .

 מה שבולט באמת הוא גורם הניקיון הכללי והברק. לאמיתו של דבר, איכות החיתוך האידאלי מנטרלת למעשה את הבדל הצבעים בין שני היהלומים הללו. במילים אחרות, קשה יותר לראות את ההבדל בגוון וברוויה מכיוון שלגורם הברק יש נטייה להסוות אותו.

מיקסום ביצועי האור ביהלום בחיתוך עגול גורם לנפח הגבוה ביותר של החזרת אור וניצוץ.

 למעשה, השילוב בין פרופורציות ודיוק אופטי מייצר יותר שטח פנים והחזר אור. אלה החזרי האור הפנימיים של קליידוסקופ, הנובעים מדפוס הפנים של היהלום.

כתוצאה מכך, יש יותר ברק והוא יהיה בהיר יותר, וחי יותר, מיהלומים סטנדרטיים.

כמה צהוב הוא יהלום בצבע M?

ברור שלרוב ההסתכלות על היהלום שלכם הוא במצב הפנים כלפי מעלה. עם זאת, הדרך היחידה לדרג במדויק את צבע היהלום היא מפרופיל הצד. במקרה זה הצהבהבות  ניכרת יותר ב צבע M .

 לא סביר שתשקיע הרבה זמן בהתבוננות ביהלום שלך מנקודת התצפית הזו (דרך הצד ולא מלמעלה).

בנסיבות אלה, תוכלו להשוות בין מראה היהלום במצב הפנים כלפי מעלה ומהפרופיל הצדדי. ברור לחלוטין שצבע M במבט מלמעלה נראה בהיר מאד. יחד עם זאת,  יהלומים אלו זולים בהרבה ומאפשרים לך  יהלום גדול יותר מבלי לוותר על ביצועי האור מכיוון שההבדל הקל בגווןבין צבע M ל J  נראה פחות ממה שחשבת.

סיכום :

ניתן לקנות יהלום בצבע M אך ורק אם עבודת היהלום מצוינת,בניקיון טוב ובשיבוצו בזהב צהב שיסתיר את צבעו הצהב