דיווחי ה- GIA מגיעים בשתי צורות: דווח תעודות קטנות (DOSSIER) ודוחות תעודות גדולות (דרוג מלא).       DOSSIER: תעודות אלו הם  לכל היהלומים מתחת ל -1.00 קראט. ההבדל הגדול ביותר בינם לדוח דירוג מלא הוא של-DOSSIER אין ציור חלוקת יהלום GIA, שממפה את מיקום הפגמים.


כייצד להשיג תעודת GIA של יהלום

שורה 1: תאריך ההסמכה ומספר דו"ח GIA ייחודי שהוקצה לכל יהלום מדורג.

שורה 2: צורת היהלום והאם הוא יהלום חתוך עגול או לא.

שורה 3: אורך x רוחב x גובה היהלום.

שורה4: זיהוי 4C של יהלומים החל ממשקל קראט מדויק המעוגל ל 0.01ct הקרוב ביותר.

שורה 5: ציון הצבע שהוקצה ליהלום.

שורה 6: ציון הניקיון שהוקצה ליהלום.

שורה 7: ציון החיתוך כפי שנקבע ליהלום (זמין רק ליהלומים עגולים).

שורה 8: ציון הפוליש שהוקצה ליהלום.

שורה 9: ציון הסימטריה שהוקצה ליהלום.

שורה10: דרגת הקרינה שהוקצתה ליהלום

שורה 11:מאפייני ניקיון הנמצאים בתוך היהלום.

שורה 12: כיתוב לייזר חרוט על חגורת היהלום.

שורה 13: הערות שנמסרו על ידי הגמולוג לגבי טיפולים פוטנציאליים או פגמים המשפיעים על נצנוץ היהלום                                         תרשים יהלום:(בצד השני של התעודה) כל אלה הם הזוויות והמידות התורמות לציון החיתוך של היהלום. אלה כוללים את שולחן היהלום, עומק, זווית כתר, גובה כתר, גודל חגורה, ביתן . GIA מספקת גם את סולמות הדירוג של 4 C כנקודות ייחוס, כך שתוכלו לזהות באיזה טווח היהלום שלכם נמצא. ניתן לאמת את דוחות ה- GIA על ידי הזנת מספר הדוח באתר GIA שרות לקוחות.


DOSSIER: תעודות אלו הם  לכל היהלומים מתחת ל -1.00 קראט. ההבדל הגדול ביותר בינם לדוח דירוג מלא הוא של-DOSSIER אין ציור חלוקת יהלום GIA, שממפה את מיקום הפגמים.                                  

כיצד להשיג תעודת GIA של יהלום?

תעודת GIA  עולה כסף. גם אם אבן שלך מתגלה באיכות נמוכה בהרבה ממה שקיווית, או אפילו סינתטית, היא עולה מעל 130 דולר עבור יהלום בקארט אחד. לרוב האנשים יש קמעונאי תכשיטים או מומחה מהימן שיכול לשלוח את היהלום למעבדת GIA לבדיקה . לאחר שיסיימו את הערכתם, הם ישלחו אליו בחזרה את היהלום יחד עם התעודה שלך

רצוי לקנות יהלום שיש לו כבר תעודה