השלמות  של יהלום חורגת הרבה יותר ממה שרואים בעין בלבד.  את השלמות הגלויה ניתן למדוד באמצעות כלים גמולוגיים שונים אשר נועדו להציג את הגורמים הנסתרים התורמים  לניצוץ של יהלום. אמנם נראה כי הצרכנים מסוגלים לשפוט את הביצועים     החזותיים היחסיים של יהלום בסביבת חנויות תכשיטים, אך המציאות היא שתאורת     חנויות התכשיטים תוכננה במיוחד כדי להפוך יהלומים לזוהרים ללא קשר לאיכות   החיתוך שלהם.  נעשה שימוש בתאורה מיוחדת ומסננים כחולים  בכדי לגרום  ליהלומים להיראות במיטבם ותאורה מסוג זה שונה לחלוטין מסביבות התאורה  בה  היהלום ייענד בפועל .היכולת לראות יהלומים באופן אישי בחנות מספקת לצרכנים      תחושת ביטחון כוזבת.                                                                                           

כמו כן,  כמעט בלתי אפשרי עבור אנשים לקבוע את גורם הניצוץ של יהלום באופן מקוון בשל שינויים בכיול המסך, ברזולוציית המסך ובסטנדרטים שאינם קיימים עבור צילום יהלומים ופלטפורמות מצגות מקוונות. אמנם יש כמה מערכות הדמיה די מגניבות המאפשרות לנו לספק לך תובנה לגבי מאפייני הבהירות והשלמות החזותית של יהלום וישנן שיטות רבות ושונות להצגת יהלומים ברשת כדי להראות את נצנוץ היהלום, המציאות כמובן היא שאין שום עקביות בין סוחר מקוון לסוחר לא מקוון. אינך צריך לחפש רחוק כדי להוכיח תיאוריה זו, פשוט השווה בין שני יהלומים זהים לכאורה שמוצעים על ידי כל סוחר מקוון ותבחין כי ניתן לראות הבדל גלוי בין היהלומים גם כאשר גורמים כמו משקל קראט, צבע, בהירות ופרופורציות זהים. להבדלים עדינים כמו שעות היום שבמהלכו מצולם יהלום, יכולה להיות השפעה ניכרת על הביצועים החזותיים 

כיצד לקנות יהלומים כמו איש מקצוע:

בשל האופי התחרותי של עסקי היהלומים, ניתן לאנשים  להעריך יהלומים באותו אופן בו רוכשי יהלומים מקצועיים בוחרים יהלומים למלאי. כלים וטכניקות לדירוג יהלומים שנחשבו "סודיים ביותר"  על ידי אנשי מקצוע בתעשייה רק לפני מספר שנים, הפכו למידע נפוץ באתרי אינטרנט . כלים וטכנולוגיה שהיו ידועים במקור רק בידי חותכי היהלומים משמשים כיום בכל התעשייה והפכו לחלק מעולם היהלומים . באופן מעניין למדי, רוב חנויות התכשיטים  עדיין לא אימצו את התקדמות הטכנולוגיה הזמינה עבורן ונראה שהם מעדיפים להשאיר את לקוחותיהם בחושך, באולמות תצוגה מוארים.

לרוכש היהלומים המודרני אין גישה לנתונים גמולוגיים חדישים המסופקים  רק על ידי מעבדות גמולוגיות עצמאיות. טכנולוגיה זו מספקת תובנה קלה להבנת השלמות של איכות חיתוך היהלומים המביאה לביצועים חזותיים מקסימליים מה שרוב האנשים מכנים ניצוץ.

טכנולוגיית הערכת הספקטרום הזוויתי (ASET) פותחה על ידי מעבדת האגודה הגמולוגית האמריקאית (AGSL) במטרה לקבוע יעילות החזרת אור של יהלום . לדברי חוסה סאסיאן, דוקטור לפיזיקאי אופטי מאוניברסיטת אריזונה, "הספקטרום הזוויתי מתייחס למערכת זווית הקרן שיכולה להפוך את פניו של היהלום למוארים", אך מה שאתה באמת צריך לדעת הוא כיצד לפרש את המידע במהירות. ומבלי להפוך למומחה בתכונות האופטיות של עיצוב יהלומים. הנה כל מה שאתה צריך לדעת כדי לבחור יהלום בעל ביצועים גבוהים:

הצבע האדום מייצג אור הפוגע ביהלום מ 45 ° עד בניצב לפאת השולחן, זהו האור הבהיר ביותר שהופך את היהלום למבריק.

הצבע הירוק מייצג אור שאינו בהיר כל כך, הוא פוגע ביהלום מ 45 ° החוצה לאופק, אולם שימו לב שזה נורמלי לחלוטין שהאזור המרכזי של פאת השולחן יהיה אדום, ירוק או שילוב שלו מכיוון שהם חולקים הגורם 45 °.

הצבע הכחול מייצג ניגודיות וזה מה שמאפשר לעינינו לראות, זהו אור שיכול היה להיכנס ליהלום, אך שנחסם על ידי ראשינו (או עדשת מצלמה) כאשר אנו צופים ביהלום. תבנית הכוכב המחודדת  בתצלום זה של יהלום לבבות וחצים הוא השתקפות של שמונה ההיבטים העיקריים של הביתן שהם חלק מהמחצית התחתונה של היהלום.

שחור-לבן מייצג דליפה הקיימת בכל היהלומים במידה מסוימת, בין אם הדליפה נראית כשחור או לבן תלויה בסביבת התאורה בה משתמ

Hearts and Arrows -יהלומים המציעים שלמות גלויה:

הדרך המהירה ביותר לקבוע אם ליהלום עגול בחיתוך אידיאלי יהיו ביצועים חזותיים מקסימליים ו"גורם נוצץ "הוא לחפש דפוס חד ומלא של לבבות וחצים. בשילוב עם פרופורציות באזור המרכז של הטווח שצוין עבור דירוג החיתוך AGS אידיאלי 0, דפוס לבבות וחצים הוא אינדיקציה ברורה לכך שהיהלום יציג מספר רב יותר של פנים וירטואליות וייצור הבזקים גדולים יותר של ברק ופיזור עם כמות מעולה של נצנוץ.  עליכם רק לדעת כי נוכחותם של דפוס לבבות וחיצים ( כפי שנראה בתמונת הלבבות  ותמונת ה- ASET ) מהווה אינדיקציה לכך שהיהלום נחתך בסטנדרטים מדויקים שהם הרבה מעבר לאיכות החיתוך של היהלום העגול  האידיאלי . יהלומים המציגים תבנית מדויקת זו של לבבות וחצים יציגו כמות גדולה יותר של ניגודיות וניצוץ (נוצץ) מאשר יהלומים שאינם מציגים דפוס זה. הסיבה שרוב סוחרי היהלומים אינם מעבירים תמונות אלה לרשות לקוחותיהם היא כי פעולה זו תראה את חסרונות הייצור שלהם במהירות ובקלות.

שימוש בהיקף אידיאלי להערכת דליפת אור קלה:

כמעט כל היהלומים ייראו טוב כאשר הם נצפים תחת תאורת חנויות תכשיטים מסורתית, אך העובדה היא שרוב היהלומים מאבדים כמות משמעותית של נצנוץ כאשר הם נצפים בסביבות תאורה רגילות מכיוון שמלכתחילה הם נחתכו לשמירה מקסימאלית על משקל הקראט ולא על מנת למקסם ביצועים חזותיים. ניתן לראות זאת רק בתמונה של היהלום המשתקף מבעד להיקף אידיאלי.

ההיקף האידיאלי תוכנן על ידי הגמולוג גארי הולוואי והוא מבוסס על מחקר שערך מדען יפני בשם אוקודה, שבשנות השבעים פיתח דרך לחקור את איכות חיתוך היהלומים וביצועי האור על ידי סינון האור כדי לבחון דליפת אור מהיהלום .

 בתקופה שרוב חנויות תכשיטים המסורתיות בוחרות להתחרות  במחיר בלבד ומובילות באופן שגוי את לקוחותיהם להאמין שיהלומים הם סחורה בלבד, יש ספקים המעדיפים להתחרות בפלטפורמות הנוספות של Light Performance,(ביצועי אור) איכות חיתוך היהלומים והביצועים החזותיים או "גורם הניצנוץ" הנובע מהפקת יהלומים ברמה הגבוהה ביותר של חיתוך. אנו מספקים ניתוח מפורט של היהלומים שאנו מציעים מכיוון שאנו יודעים כי פעולה זו מפרידה בין היהלומים שלנו לבין שלל היהלומים המדורגים במעבדה המתחרים אך ורק על 4של דירוג היהלומים (חיתוך, צבע, בהירות, משקל קראט) על ידי כך שאנו מאפשרים ללקוחותינו לאמת את איכות חיתוך היהלומים באמצעות אותה טכנולוגיה המשמשת במפעלים לחיתוך יהלומים ובחדרי רכישת היהלומים של תכשיטנים מהשורה הראשונה בכל רחבי העולם.

גילוי נאות:

נושא "ביצועי האור" נועד יותר ליהלומים גדולים ואיכותיים. הפרמיה שהצרכן משלם על כך גבוהה בשל איכות עבודה עודפת שלא תמיד נראית לעין.                 

אנו ממליצים להסתפק בתעודה "מצוינת" של GIA