שאלות והיבטים לפני הקנייה

1. התחלת הליך קניית טבעות אירוסין

מה סוג היהלום?איזה מודל טבעת?האם יש לך צילום או מושג מה ארוסתך רוצה?                                                                                         שאלות אלו ישאל אתכם כל תכשיטן שתפנו אליו וזאת כדי לקבל מושג היכן אתם נמצאים בהליך קניית טבעת היהלומים וכמה ידע יש לכם . אם רק התחלת לחפש, אל תחשוש לומר זאת. כל צורף טוב יתאר  את השלבים לבחירת טבעת אירוסין ויתחיל להנחות אותך בדבר איכות היהלומים, סוג תכשיטים ועוד.

אם אתה רוצה להתחיל, חקור טבעות אירוסין ליהלומים לפני כן. דפדף באתרים. עיין במגזינים. שוחח עם חברים או משפחה שמכירים את הסגנון של ארוסתך.

2. מתי אתה מתכנן להציע?

לפני שאתה קונה טבעת אירוסין יהלום, התכשיטן ירצה לוודא שיש לו מספיק זמן לייצר את טבעת היהלום שלך.ייצור טבעות אירוסין מוגדרות מראש עם  יהלום  יכול להימשך בין מספר ימים לשבוע. לעומת זאת יכול לקחת עד חודש כדי לייצר טבעת בהתאמה אישית, לכן הקפד לתכנן את ההצעה שלך בהתאם.

3. מה תקציב  טבעת האירוסין שלך?

אנשים רבים מרגישים לא נוח לדבר על כסף כשמדובר בטבעת אירוסין. אל תהיה אחד מהם. זו שאלה לגיטימית שתעזור לכם לנווט בין מגוון רחב של נקודות מחיר. ברכישת טבעת אירוסין עם יהלומים, המחירים יכולים לנוע בין 1000 ל 100,000 $ ויותר.בהתחשב במבחר המדהים שיש, יש פיתוי לסטות לתחום שמעבר לטווח הארנק שלך. קבעו תקציב - והצמדו אליו . ענו בכנות ואל תרגישו מאוימים. זכרו: המטרה שלכם היא להשיג את טבעת האירוסין האיכותית ביותר עבור כספכם. צורף טוב ומקצועי- חבר בורסת היהלומים יביא אותך לשם.

4האם אתה מכיר את ה- 4באיכות יהלומים?

זו ללא ספק אחת השאלות החשובות ביותר, מכיוון שמחיר טבעת האירוסין שלך נקבע ברובו על ידי איכות  היהלום. צבע היהלום (או כמה חסר צבעו), הבהירות (כמה נקי מכל תכלילים), החיתוך (צורתו וסגנון החיתוך) ומשקל הקראט (גודלו) מגדירים את האיכות הכללית של היהלום ובסופו של דבר את מחירו. 4Cs מספקים עובדות חיוניות המתארות יהלום. הנה כלל פשוט שיכול לעזור לך: ככל שאיכות היהלום גבוהה יותר, הוא נדיר יותר ויקר יותר.

כל "C" מוערך בצורה שונה ותורם למראה הכללי של היהלום בצורה שונה. כאן זה יכול להיות מבלבל. איש מקצוע-חבר בורסת היהלומים לא רק יסביר לך את ה- 4Cs, אלא גם יעזור לך להבין את ההבדלים בין אבנים דומות

התכשיטן שלך עשוי לשאול איזה מבין 4Cs הכי חשוב לך ולהראות לך אפשרויות תואמות. לדוגמה, אם גודל מסוים נראה לך, עליך לדעת כיצד משקל קראט משפיע על עלות היהלום. יהלומים גדולים, יפים ומנצנצים הם יקרים יותר לקראט מאשר יהלומים קטנים יותר באותה איכות.

דוח ציון יהלומים של GIA (תעודה גמולוגית)הוא קריטי בעת בחירת יהלום. הוא מספק הערכת יהלומים עצמאית ונטולת משוא פנים, כולל הערכת 4Cs מלאה ועוד. GIA (המכון הגמולוגי של אמריקה) קבעה את ה- 4Cs והיא מוסד מחקר וחינוך ללא מטרות רווח שאינו קונה ואינו מוכר יהלומים.

יהלומים גדולים חסרי צבע גדולים ללא רבב הם נדירים ויקרים במיוחד.

5האם היא רוצה חיתוך עגול  או יהלום בחיתוך אחר?

שאלה נוספת שתכשיטן עשוי לשאול אותך לפני שתרכוש טבעת אירוסין יהלום היא, מהי צורת היהלומים האהובה עליה? היהלום העגול  הוא הפופולרי ביותר, כאשר75%  מהכלות עונדות צורת יהלום זו. הוא יפה, ואם הוא חתוך היטב, יש לו בוהק וברק שאין שני לו.

למרות שהחיתוך העגול פופולרי, התבונן בצורות יהלומים אחרות. כל צורה שאינה עגולה נקראת צורת "פנסי" ולכל אחת קסם משלה. למרקיזה, למשל, יש מורשת אריסטוקרטית וצורה מוארכת, מה שיכול לגרום לאצבע  להיראות ארוכה יותר. נכון לעכשיו, חתוכי אמרלד וסגנונות חיתוך מלבניים אחרים הם באופנה.

אם אינך בטוח איזו צורת יהלום היא מעדיפה, התבונן באבני חן שבטבעות האחרות שלה כדי לראות אם יש צורה אהובה. כמו כן, שאלו חברים ובני משפחה אם הם יודעים באיזו צורה היא הכי אוהבת.

 מה סגנון הטבעת שלה?

לפני שתרכוש טבעת אירוסין יהלום, התכשיטן שלך ירצה להכיר את סגנון הטבעת של ארוסתך. כדי לחשוף זאת, התכשיטן עשוי לשאול אם היא אוהבת את האופנות האחרונות, או אוהבת דברים עתיקים. אולי היא אוהבת תכשיטים נועזים, או שיש לה חיבה לתכשיטים עדינים. אולי היא אוהבת את טבעת האירוסין יהלום של ידוען  שרק התארס. שימו לב לרמזים האלה ותקפידו למצוא טבעת שהיא תאהב.

התכשיטן עשוי לשאול אותך גם לגבי אורח החיים שלה. למה? כדי לעזור לך למצוא את הסגנון הנכון . אם היא בליינית, התכשיט אמור להראות כתפאורה. יש להבליט את היהלום, דבר שיכול להיות פגיע יותר לנזק. אם היא מהסוג האתלטי, המודל השקוע של היהלום יכול להיות בחירה חכמה. הוא עדיין יציג לראווה את היהלום תוך הגנה עליו מפני דפיקות ובליטות .

 

7איזה צבע זהב היא אוהבת?

כשאתה קונה טבעת אירוסין ליהלום, תהיה לך אפשרות לבחור את המתכת, שהיא בדרך כלל זהב צהוב, לבן או זהב ורד, פלטינה או שילוב של מתכות. זהב צהוב שימש בתכשיטים במשך אלפי שנים והיה פופולרי בתכשיטים עתיקים וינטאג ', כולל עידן ויקטוריאני וטבעות אירוסין מעידן רטרו.

זהב ורד היה פופולרי גם בתקופות הוויקטוריאניות והרטרו, ואופנתי כיום. מתכת לבנה הייתה אופנתית בטבעות אירוסין של יהלומי עידן אדוארד ועידן ארט דקו והיא עדיין שולטת חזק. פלטינה או זהב לבן הן שתי אפשרויות הבחירה העיקריות שלך במתכת לבנה.

 

8. מה גודל הטבעת שלה?

תרצה לוודא שטבעת האירוסין שלה תתאים באופן מושלם כשאתה מציע. טבעת קטנה מדי או גדולה מדי לא רצויה. אם אתה מתכנן לקנות יחד את הטבעת, לתכשיט שלך יש קבוצה של מדדי אצבעות כדי לקבוע את גודל הטבעת המדויק שלה.

 

אז מה עושים אם ברצונך לשמור על טבעת אירוסין יהלומים בסוד ולוודא שהיא מתאימה?

להלן שני טיפים שיעזרו לך להעריך את גודל הטבעת שלה:

לחץ על אחת הטבעות האהובות עליה (כזו שהיא עונדה על אצבע הטבעת שלה) לתוך סבון או פלסטלינה עד שתקבל מודל מוטבע. הבא את זה לתכשיטן.

השתמש בעיפרון כדי לאתר את החלק הפנימי של אחת הטבעות האהובות עליה על פיסת נייר. הביא את זה לתכשיטן.

למה לצפות לאחר קניית טבעת אירוסין ליהלום

תכשיטן עשוי להסביר איזה סוג שירותים הם מספקים לאחר קנייתטבעת אירוסין. בדרך כלל, הם ימליצו לנקות את הטבעת בתדירות גבוהה ולבדוק את שיניי השיבוץ לפחות פעם או פעמיים בשנה כדי לוודא שהם מחזיקים את היטב את היהלום. נצל את השירותים האלה, אם הם מוצעים, מכיוון ששן רופפת או פגומה יכולה לגרום ליהלום ליפול מהטבעת.

לאחר רכישת טבעת אירוסין או טבעת יהלומים, כדאי לך לשקול להעריך אותה ולבטח אותה. הערכה תספק את הערך החלופי של הטבעת למטרות ביטוח. הערכות צריכות להיעשות ע"י איש מקצוע עצמאי שאין לו חלק במכירה. ביטוח הטבעת מגן עליך אם היא תאבד או תגנב אי פעם. זהו צעד חכם שיכול למנוע עוגמת נפש עתידית.

 

עכשיו כשאתה יודע איזה שאלות התכשיטן עשוי לשאול אותך בקניית יהלום, קח נשימה עמוקה וצלול פנימה. אתה  תמצא בוודאות את טבעת האירוסין המושלמת שתסמל את אהבתך.