חשוב לרכוש יהלום ורוד אצל ספק מומחה חבר בורסת היהלומים . צבע יכול להשתנות מאוד אפילו בציון צבע GIA ספציפי.

הגמולוגים אינם בטוחים לחלוטין כיצד היהלום הוורוד מקבל את צבעו. בשונה מאבנים אחרות במשפחת Fancy Color Diamond, יהלומים ורודים אינם מכילים זיהומים מהם הם שואבים את צבעם.

הוצגו תיאוריות שונות לגבי מקור הגוון הייחודי של היהלום. חלק חושבים שהלחץ העצום שעברו יהלומים ורודים במהלך היווצרותם הוא גורם סביר, אם כי אחרים מאמינים שזה יכול להיות קשור להלם סיסמי שהשפיע על המבנה המולקולרי של האבן.

אף שהגורם המדויק לצבעו של היהלום הוורוד נותר לא ידוע, הוא מציע לעולם אבן יפהפיה לטבעות אירוסין, צמידים ועגילים.

רמות אינטנסיביות של יהלום וורוד

גוון היהלום הוורוד מדורג לפי עוצמתו וחוזק הצבע שלו. בנוסף לגוון העיקרי שלו, יהלומים ורודים יכולים לקבל צבע משני או גוון יתר, כמו סגול, חום או כתום.ה- GIA מדרג את הצבע של יהלומים ורודים בסולם הבא:

       FAINT   

Very Light

Light

Fancy Light

Fancy

Fancy Intense

Fancy Vivid, Fancy Deep or Fancy Dark


הערכת העוצמה של יהלום ורוד היא די קשה, מכיוון שכל ציון צבעוני  אינו סתם נקודה לאורך קו: לכל ציון יש טווח בפני עצמו.

יש יהלומים ורודים שמדורגים בסולם נקודות בין 1-9. לדוגמה, מומחה עשוי לדרג יהלום ורוד "7" על בסיס צבעו ורוויה. זו מערכת הדירוג הצבעונית ארגייל. ציוני GIA הם בדרך כלל סטנדרטיים.

למרות שניתן למצוא יהלומים ורודים ברחבי העולם, כמות היהלומים הוורודים  הגדולה ביותר נמצאת במכרה ארגייל במערב אוסטרליה. אבן החן היפה עדיין נדירה מאוד, כאשר רק מעטים מיוצרים בכל שנה. בגלל מאמצי השיווק למכור יהלומים ורודים, וההצעה של בן אפלק לג'ניפר לופז עם אבן חן ורודה בשנת 2002, המחירים עלו משמעותית. למעט יהלומים אדומים, יהלומים ורודים איכותיים הם הצבע הטבעי היקר ביותר שיש כיום בשוק.

 מחירם של יהלומים ורודים מרקיע שחקים   ככל שגודלם ועוצמת צבעם גדלה.  תקציב ברור לפני בחינת יהלומים ותכשיטים תעזור לצמצם את טווח החיפוש שלך. בנוסף, תרצה להחליט איזה סוג עוצמת צבע אתה רוצה. צבע יהלום ורוד יחד עם משקל קראט משפיעים ביותר על המחיר.

לדוגמא,  0.60 קראט ללא פגמים,עולה $10,900, Fancy Light Orange Pink Oval Cut  ואילו 0.68 קראט SI2  Fancy Purple Pink Oval   עולה 51,100 $! כפי שאתה יכול לראות, מעבר מפינק ורוד בהיר לפנסי  מעלה את עלות האבן בצורה דרמטית.

הקפיצה במחיר ל- Fancy Intense Pink מ- Fancy Pink היא בדרך כלל פחות גדולה. הקפיצה בין ורוד Fancy Intense ל- Fancy Vivid Pink יוצרת פער מחירים גדול . יהלום עגול ורוד-סגול ורוד סגול  0.59 קראט עולה 59,100 $, ואילו יהלום עגול ורוד-סגול  0.62 קראט מתומחר ב 260,500 $. ברוב המקרים, קפיצת המחיר מדרגת INTENS ל- Vivid היא גדולה.בדומה לרוב היהלומים הצבעוניים, ככל שהצבע עשיר ורווי יותר, היהלום יקר יותר .הטון המשני  של היהלום יכול להשפיע גם על התמחור. אם יהלום ורוד נושא גוון  סגול, היהלום כנראה יתומחר מעט פחות מאבן ורודה ללא שינוי צבע.                                  להלן שלושה סגנונות של טבעת ליהלום ורוד

סגנון 1: מודל שלושת האבנים

זיווג היהלום הוורוד שלך עם אבני צד הוא דרך מצוינת לשפר את גודל הטבעת והברק, במיוחד אם היהלום הצבעוני שלך פחות מ- 0.50 קראט.

סגנון 2: הגדרת הילה

שפר את מראה הצבע והגודל של היהלום הוורוד שלך עם הגדרת הילה העשויה מגלגל עם יהלומים עגולים קטנים סביב היהלום הוורוד

סגנון 3: הגדרת הילה כפולה

הוספת 2 גלגלים של אבנים קטנות סביב היהלום הוורוד  יכולה להדגיש את היהלום הוורוד  עוד יותר.

בנוסף לטבעות אירוסין, יהלומים ורודים משובצים בשרשראות יפהפיות וייחודיות, עגילים וצמידים.