צמיד הטניס הוא יצירה אופנתית איקונית שיכולה להתאים לכל סגנון, אלגנטי פורמלי

מדוע הוא נקרא צמיד טניס?

השם 'צמיד טניס' מקורו באליפות הפתוחה בארה"ב בשנת 1987 כאשר הטניסאית המקצועית, כריס אברט, איבדה את צמיד היהלומים שלה במהלך משחק. אברט ביקשה מהשופטים להשהות את המשחק כדי לחפש את הצמיד , כל זאת בזמן שהצופים וצופי טלוויזיה צפו בחיפושים.

מאז אותו יום מכונה צמיד היהלומים "צמיד הטניס". תכשיטנים התחילו מייד לקבל בקשות ל"צמיד טניס ". עשרות שנים אחרי הקהל הרחב קיבל השראה ללבוש צמידי יהלומים .

ממה מורכב צמיד טניס?

צמיד טניס הוא צמיד המכיל יהלומים קטנים או אבני חן המחוברות באמצעות שרשרת מתכת יקרה ודקה. צמידי טניס עשויים בדרך כלל מזהב 14 קראט או 18 קראט, פלטינה או כסף.

במקור, צמידי טניס נודעו כ"צמידי יהלומי קו "- שם שנמצא בשימוש עד היום. כמו תכשיטים רבים אחרים, צמיד הטניס זכה מאז לשם שהוא יותר תוצאה של אירוע ציבורי בולט מאשר מקורותיו או תפקידו.

איפה לקנות צמיד טניס

בדומה לרכישת טבעת יהלום, יש לרכוש את צמיד הטניס אצל ספק תכשיטים מכובד ואמין.

רצוי חבר בורסת היהלומים הכפוף לתקנון מחמיר.

כיצד להעריך את איכות צמיד טניס

כשמדובר בהערכת איכות צמיד טניס יהלומים, יש לשים לב לשני גורמים. הגורם הראשון הוא סוג המתכת המשמש לייצור הצמיד השנייה היא האיכות והיופי של היהלומים.

מה מחירו של צמיד טניס

 צמידי טניס מתומחרים בהתאם לסוג המתכת, מספר היהלומים וגודל היהלומים. מחירי צמיד טניס מתחילים בכ -2,500 דולר ויכולים לעלות משמעותית . לא ניתן להשוות את העלות של צמיד טניס עם יהלומים 1.5 קרט למחיר של צמיד טניס המכיל 3 קרט יהלומים.

צמידי טניס מגיעים במספר מתכות שונות. הנפוצות ביותר הם זהב צהוב, זהב ורד, זהב לבן, ופלטינה .

אין הגדרה  לצמיד "טוב" בצמיד טניס יהלומים.  כל צמיד מציע מראה ותחושה משלו שיכולים להפוך אותו מתאים יותר עבורך. מכיוון שלרוב עונדים את צמיד הטניס לעיתים קרובות למדי, יש לקחת בחשבון בעת בחירת הזהב או הפלטינה את העמידות שלו.

זהב צהוב 14 קראט ו 18 קראט, זהב ורוד וזהב לבן, כמו גם פלטינה , הם כולם מספיק עמידים לענידה יומיומית.

 יש לבדוק את יהלומים מקרוב בעין בלתי מזוינת או להשתמש בתמונות ברזולוציה גבוהה.

בקניית טבעת אירוסין, תמיד יש לבדוק את התעודה של  היהלום המרכזי כדי לוודא שהוא באיכות גבוהה. עם זאת, מכיוון שהאבנים המשובצות בצמידי טניס יהלומים  קטנות, לא שווה להוציא להן תעודה.

כדי להציג זאת בפרספקטיבה, כדי לתעד את 55 היהלומים המשובצים בצמיד טניס טיפוסי, יהיה עליכם להוציא קרוב ל -2,000 דולר על תעודות בלבד. בגלל העלות העצומה הזו, היהלומים המשמשים בצמידי טניס אינם מתועדים ע"י מכון גימולוגי רציני כמו GIA

 

בבדיקת היהלומים , וודא שהם משקפים ברק (המשמעות היא שאור משתקף חזרה לעין ויוצר ניצוץ). עליך גם לבדוק כי היהלומים  בצמיד נראים נקיים לעין (פירוש הדבר שאין להם פגמים בולטים) וכי האבנים נראות לבנות ביחס לצמיד.

סגנונות צמיד טניס

סגנונות צמידי טניס משתנים. בעוד שרוב העיצובים מכילים שורה או לולאה של יהלומים, בחלק מהצמידים יש שתיים ואפילו שלוש שורות של אבנים. במרבית צמידי הטניס משתמשים ביהלומים חתוכים עגולים, אם כי סגנונות מסוימים כוללים חיתוכי אמרלד  או חיתוכי נסיכה .

אופן השיבוץ הינו בדרך כלל אחד משלושה סוגים: שקע, ערוץ או לוח. כל סגנון מחזיק היטב את היהלום ומציע מראה ייחודי. ממש כמו במתכות, אין צמיד "הטוב ביותר" - במקום זאת, העיצוב שתבחר צריך להיות מבוסס על העדפה אישית.

שיניים: בדרך כלל שלוש או ארבע שיניים לכל יהלום (שתי האפשרויות מאובטחות). שקעי המתכת מחזיקים את האבן ומאפשרים לאור לעבור דרך ביתן היהלום

ערוץ: מעוצב בשתי שורות של מתכת דקה להחזקת האבן משני צידיו (עם האבנים באמצע). היהלומים משתלבים זה בזה  

הלוח הקדמי (או חצי הלוח הקדמי): מתכת מקיפה את האבן, בדומה  לשעון.

 כיצד לקבוע את הגודל של צמיד טניס

באופן כללי, מידות הצמיד לא חשובות כמו במידות הטבעת, אם כי רצוי להתקרב ככל האפשר.

אחת הדרכים הקלות ביותר למצוא את הגודל המתאים לצמיד טניס יהלום היא למדוד את פרק כף היד של האדם. אם אין לך גישה לסרט מדידה, אתה יכול לעטוף חתיכת חוט או סרט סביב פרק כף היד שלהם, ואז לחתוך אותה לגודל ולמדוד אותה אחר כך.

ללא קשר לכלי המדידה שאתה משתמש בו, וודא שאתה מוסיף בין חצי סנטימטר ל-ס"מ 'למדידה הכוללת שלך כדי לחשב את גודל הצמיד. לדוגמה, אם שורש כף היד  16 סנטימטרים, שקול צמיד בגודל  17 ס"מ .

אם אתה רוכש את צמיד הטניס במתנה ואינך יודע את גודל שורש כף היד של האדם, הזמן 18 ס"מ . זהו גודל הצמיד הפופולרי ביותר לנשים. אם אתה חושב שלנמען יש מפרקי כף יד קטנים או גדולים יותר מהאדם הממוצע, התאם למעלה או למטה בהתאם.

צמידי טניס מתכווננים לעיתים קרובות בקלות על ידי הסרת חוליה לקיצור השרשרת, כלומר פחות חשוב לקבל את הגודל המדויק

שאלות נפוצות בנושא צמידי טניס

כמה קרט יהלומים יש בצמיד טניס?

לצמידי טניס משתמשים בהרבה ביהלומים קטנים  הנמדדים במשקל כולל של קראט ולא לפי גודל היהלומים הגדולים ביותר. צמידי טניס יהלומים יכולים לנוע בין קראט אחד במשקל כולל ל -11 קראט ומעלה, תלוי בגודל ובמספר היהלומים.

על איזה פרק כף היד עליך לענוד צמיד טניס?

צמידי טניס נלבשים בדרך כלל על פרק כף היד השמאלית, מכיוון שרוב האנשים ימניים ונוטים להשתמש ביד זו פחות מהיד הדומיננטית שלהם. למרות זאת, אין "כלל" ספציפי לגבי איזה פרק כף היד יש לענוד את צמיד הטניס שלך.

האם אפשר לענוד צמיד טניס כל יום?

צמידי טניס הם רב תכליתים, כלומר ניתן לענוד אותם כתכשיטים יומיומיים הן בבית בעבודה או יציאה בערב.

האם ניתן לקצר צמיד טניס?

בדיוק כמו תכשיטים אחרים, ניתן להתאים צמידי טניס. אם צמיד הטניס  רופף מדי, תכשיטן יכול להסיר חוליה אחת או יותר ולשוות לו מראה טוב יותר. המשמעות היא שיש פחות צורך להשיג את הגודל המדויק לצמיד טניס מאשר לתכשיטים אחרים.

כמה רופף צריך להיות צמיד טניס?

צמיד טניס צריך להיות מספיק נוח כדי לנוע בחופשיות על פרק כף היד ללא אי נוחות. עם זאת, הוא אינו אמור להיות  רופף על מנת לא להחליק ולהעלם. כדי לבדוק את ההתאמה, וודאו שתוכלו להכניס אצבע אחת בלבד בין הצמיד לפרק כף היד.

האם ניתן להתקלח עם צמיד טניס?

מקלחת עם צמיד הטניס על פרק כף היד יכולה לגרום לסבון ומוצרים אחרים להשאיר סימנים על היהלומים, להפחית את הברק שלהם ולהפוך אותם לנוצצים פחות מהרגיל. אי לכך, כדאי להוריד את צמיד היהלומים לפני המקלחת.