מהו סוד הקסם של תכשיטי וינטג’?

על מקורם של התכשיטים, שלעולם לא יוצאים מהאופנה

תכשיטי וינטג משובצים ביהלומים לא יוצאים מהאופנה, ומתאימים לכל סוג של בגד, לשעות היום או הערב. היתרונות הרבים של תכשיטים יפהפיים אלה הופכים אותם לבחירה המועדפת על נשים ברחבי העולם. אולם מהם תכשיטי וינטג’, או תכשיטים בסגנון וינטג’, ומהיכן בכלל הגיע המונח הזה

מקור המושג וינטג

המושג וינטג’ הושאל לעולם התכשיטים מעולם היין, שבו יין טוב וישן נחשב לאיכותי יותר, שכן איכותו נובעת משנת בציר הענבים. מקור המילה vintage באנגלית הוא פשוט “שנת בציר”, והמונח הושאל גם לאופנת בגדים, אביזרים ורהיטים.

מהם תכשיטי וינטג

המונח תכשיטי וינטג’ מתייחס לפריטים ישנים שאינם עתיקים אך גם אינם מודרניים. מדובר בתכשיטים שיוצרו משנות ה-60 של המאה העשרים ועד לפני כ-20 שנה. שנות ה-70, ה-80 וה-90 של המאה העשרים אופיינו בתכשיטים מגוונים: רבידים צמודים,, תכשיטים משובצים באבני חן ותכשיטי אופנה צבעוניים. אם זאת, המונח תכשיטי וינטג’ התרחב, והפך למונח כללי המתאר תכשיטים מתקופות קודמות, ועל כן כולל גם תכשיטים מתקופת הארט-דקו (1920-1939).

תכשיטי וינטג’ או בסגנון וינטג

מי שחושק בתכשיט וינטג’, עשוי בהחלט למצוא כמה כאלו בקופסת התכשיטים של סבתא. התכשיטים שהיו אופנתיים בשנות ה-50 וה-60 של המאה העשרים, ולבטח גם קודם, ייחשבו היום לבטח לתכשיטי וינטג’ אופנתיים מקוריים.

כיום, הביקוש ההולך וגובר לתכשיטים עתיקים, עולה על היצע התכשיטים המיוצרים בסגנון עתיק. בתכשיטי וינטג’ משתמשים לרוב בזהב, אבני חן ויהלומים חדשים, ומעצבים אותם בסגנון עתיק. כך מרוויחים תכשיט חדש, שיוצר בשיטות חדשות ובאמצעות חומרים חדשים, רק בעל מראה עתיק, ומראה קלאסי שיחזיק מעמד שנים רבות.

  

היתרון המשמעותי ביותר בבחירת תכשיט בסגנון וינטג’ עם יהלום, טמון בידיעה כי התכשיט יוצר על ידי בעלי מלאכה ששמו לב לכל פרט ופרט, והשתמשו ביהלומים איכותיים בכדי לייצר תכשיט בולט ביופיו. לעיצוב התכשיט יש מסורת של היסטוריה, ועצם הקבלה וההכרה במשמעותו ההיסטורית מעניקה לו משמעות רבה יותר, והופכת אותו למיוחד יותר.

רכישת טבעת אירוסין בסגנון וינטג’ מבטיחה כי זו תישאר אלגנטית ויפה לנצח, כחלק ממגוון עיצובים בעל יופי מאופק ונצחי, הנדמה כאילו עבר בירושה מהסבתא רבתא.